جلوگیری از ابتلا به بیماری در سفرهای بین المللی

2021-12-15T16:42:00Z موضوع گردشگری سفر مهاجرت زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

جلوگیری از ابتلا به بیماری در سفرهای بین المللی

سطح پایین رعایت بهشت در دیدنی ترین نقاط دنیا؟


برخی از دیدنی ترین مقاصد گردشگری جهان آلوده ترین مکانها هستند. تب زرد، مالاریا و حتی فلج اطفال می توانند مسافران بین المللی را تحت تاثیر قرار دهند. با یادگیری اینکه کدام واکسن ها یا مراحل ایمنی برای منطقه ای که بازدید می کنید، مناسب است، از خود محافظت کنید. برای اینکه واکسن ها زمان لازم را برای اثربخشی داشته باشند، چهار تا شش هفته قبل از سفر به پزشک مراجعه کنید و واکسن ها را دریافت کنید.


فلج اطفال

اگر قصد یک سافاری آفریقایی دارید، ممکن است به واکسن فلج اطفال نیاز داشته باشید. این بیماری هنوز در بسیاری از مناطق آفریقا و آسیا فعال است. این میکروب‌ها می‌توانند از طریق غذا، آب و تماس با فرد آلوده منتقل شوند. حتی اگر در دوران کودکی واکسن فلج اطفال تزریق کرده اید، ممکن است برای اطمینان به یک تقویت کننده نیاز داشته باشید.

واکسن تب زرد

مرز آرژانتین و برزیل، آبشار ایگوازو بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. متأسفانه، پشه های حامل ویروس تب زرد را نیز جذب می کند. خطر تب زرد در بخش هایی از آمریکای جنوبی و همچنین مناطق گرمسیری آفریقا وجود دارد. برای بازدید از برخی کشورها، به تزریق واکسن تب زرد نیاز دارید. مهم است که سعی کنید از نیش پشه نیز جلوگیری کنید.


واکسن تب حصبه

تب حصبه یک عفونت جدی شایع در کشورهای در حال توسعه است. ناشی از باکتری هایی است که در غذا یا نوشیدنی یافت می شود. حدود 5700 نفر در ایالات متحده هر ساله به تب حصبه مبتلا می شوند. بیشتر آنها در سفر به آسیا، آمریکای جنوبی یا آفریقا مبتلا می شوند. واکسن تیفوئید حداقل یک تا دو هفته قبل از سفر به این مناطق توصیه می شود. اگر در گذشته این واکسن را زده اید، بپرسید که آیا به یک تقویت کننده نیاز دارید یا خیر.

واکسن بیماری کزاز

قبل از برنامه ریزی هر سفر خارج از کشور، مطمئن شوید واکسن کزاز خود را به موقع تزریق کرده اید. عفونت کزاز اغلب در اثر صدمات پوستی، از جمله سرمازدگی، سوختگی یا زخم شدن ایجاد می شود. عامل این بیماری یک باکتری است که در تمام نقاط جهان یافت می شود. تزریق واکسن هر 10 سال توصیه می شود


واکسن هپاتیت A

یکی از لذت های بزرگ سفرهای بین المللی، امتحان انواع غذاهای عجیب و غریب است. متأسفانه، غذا یا آب کثیف می تواند عفونت ها، از جمله هپاتیت A را گسترش دهد. این عفونت ویروسی، که باعث التهاب کبد می شود، در سراسر جهان در حال توسعه رایج است. اگر در کودکی واکسینه نشده اید، قبل از رفتن به خارج از کشور از پزشک خود در مورد دریافت این واکسن بپرسید.


واکسن هپاتیت B

همچنین این ویروس باعث التهاب کبد می شود، اما از طریق خون یا آب دهان و سایر ترشحات بدن منتشر می شود(از طریق آب و غذا منتقل نمی شود). ویروس هپاتیت B همچنین باعث التهاب کبد می شود، بسیاری از افراد آلوده در آفریقا، آسیای جنوب شرقی، خاورمیانه، جزایر اقیانوس آرام، جزایر کارائیب و حوضه رودخانه آمازون ناقل این ویروس هستند. واکسن هپاتیت B برای همه مسافران به این مناطق، توصیه می شود.

واکسن هاری


هاری در سراسر جهان به جز قطب جنوب یافت می شود و از طریق نیش حیوانات منتشر می شود. سگ های خیابانی در آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی بزرگترین مشکل مسافران هستند و به دنبال آن میمون ها در میان معابد آسیا زندگی می کنند. واکسن هاری با سه دوز در دسترس است، اگرچه پس از نیش هنوز به درمان نیاز دارید. واکسن میزان درمان مورد نیاز را کاهش می‌دهد.

اقدامات احتیاطی مالاریا


مالاریا یک بیماری است که توسط پشه ها منتقل می شود. این بیماری در کشورهای جنوب صحرای آفریقا شایع است، اما در بخش‌هایی از جنوب آسیا و آمریکای جنوبی نیز دیده می‌شود. اگر به آن نقطه از جهان می روید، از پزشک خود در مورد مزایا و معایب داروهایی که از این بیماری جلوگیری می کنند، سوال کنید. همچنین استفاده از مواد دافع پشه (30٪ - 50٪ DEET برای بزرگسالان)، پوشیدن آستین بلند و شلوار در فضای باز، و خوابیدن زیر پشه بندهایی که با حشره کش ایمن شده اند نیز هوشمندانه است.

اقدامات احتیاطی تب دنگی


تب دنگی شایع ترین علت تب در مسافرانی است که از دریای کارائیب، جنوب آسیای مرکزی و آمریکای مرکزی باز می گردند. در حالی که بیشتر موارد خفیف هستند، برخی از افراد به تب خونریزی دهنده دنگی جدی تر مبتلا می شوند. هیچ واکسنی وجود ندارد، اما می توانید با محافظت در برابر نیش پشه، از آن پیشگیری کنید.

اقدامات احتیاطی در مورد سل

سل (TB) در آسیا و جنوب صحرای آفریقا شایع تر است، اگرچه در سراسر جهان یافت می شود. زمانی که یک فرد مسری سرفه می کند پخش می شود. مسافرانی که زمانی را صرف کار یا کار داوطلبانه در بیمارستان‌ها، زندان‌ها یا پناهگاه‌های بی‌خانمان‌ها می‌کنند، شانس بیشتری برای قرار گرفتن در معرض سل دارند. اگر فکر می کنید ممکن است در معرض قرار گرفته باشید، مهم است که یک آزمایش پوستی انجام دهید. درمان سریع کلید اجتناب از مشکلات است.

مطالب مشابه

مجموعه تفریحی چیتگر
مجموعه تفریحی چیتگر
Alternate Text ReZero
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه
جهان راز آلود ارگ بم
جهان راز آلود ارگ بم
Alternate Text ماجراجو
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه
مکان‏های دیدنی و جاذبه های گردشگری در استان سیستان و بلوچستان
مکان‏های دیدنی و جاذبه های گردشگری در استان سیستان و بلوچستان
Alternate Text phoenix
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه
بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی
بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی
Alternate Text ReZero
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 5 دقیقه