مجموعه تفریحی چیتگر

2021-11-15T16:46:00Z موضوع گردشگری سفر مهاجرت زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

مجموعه تفریحی چیتگر

تهران، پایتخت ایران، دارای مراکز تفریحی و گردشگری می باشد که مجموعه تفریحی چیتگر یکی از مهمترین و وسیع ترین آنهاست. این مجموعه در غربی ترین قسمت شهر تهران، در بخش انتهایی اتوبان همت ساخته شده است. در ادامه با همراه باشید تا ویژگی های این مرکز تفریحی را بررسی نماییم.

موقعیت و مشخصات مجموعه تفریحی چیتگر

مجموعه تفریحی چیتگر با هدف افزایش توان اکولوژیکی منطقه 22 غرب تهران احداث شد. این مجموعه علاوه بر هویت بخشیدن به اراضی بایر این منطقه، پاسخگوی نیازهای فیزیولوژیکی شهروندان می باشد. از جمله پتانسیل های ایجاد شده توسط مجموعه تفریحی چیتگر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه فضایی امن و رایگان برای خانواده ها
  • تقویت اکوسیستم، تصفیه هوا و توسعه فضای سبز شهر
  • توسعه تفریحات آبی و فضای آموزشی- ورزشی
  • حداکثر استفاده از پتانسیل های طبیعی منطقه
  • جلوگیری از ساخت و ساز و تصرفات غیر مجاز در منطقه 22

مجموعه تفریحی چیتگر

دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر یا خلیج فارس با مساحتی بالغ بر 130 هکتار، یکی از مهمترین ارکان مجموعه تفریحی چیتگر محسوب می شود. این دریاچه مصنوعی در شمال پارک جنگلی چیتگر احداث شده است. ایده اولیه ساخت دریاچه در سال 1347 ارائه شد و سرانجام در سال 1392 افتتاح شده و به بهره برداری رسید. از جمله امکانات رفاهی موجود در این ناحیه می توان به آب نمای موزیکال، قایق سواری روی دریاچه، ماهیگیری، ساحل شنی و ساحل سنگی آن اشاره کرد. جزایر متعددی نیز در این دریاچه نامگذاری شده است.

دریاچه چیتگر

شهربازی

شهربازی دریاچه چیتگر توسط کشورهای آلمان، ایتالیا و هلند ساخته شده است. در این شهربازی مهیج ترین دستگاه های روز دنیا از جمله پیست پرش در آسمان،؛ چرخ و فلک، سافاری وحشت و... قرار داده شده است. برای کودکان نیز قسمتی به نام سرزمین بازی و جایزه با وسایل بازی مختلف و متنوع وجود دارد.

پیست پرش در آسمان مجموعه تفریحی چیتگر

این پیست که توسط فناوری های نوین از کشور هلند و ایتالیا در این مجموعه اجرا شد، اولین سرسره بادی بزرگ ایران محسوب می شود. ارتفاع این سرسره بسیار زیاد است و با توجه به جنس پلیمرهایی که در ساخت کفپوش از آنها استفاده شده است، می توان در شرایط آب و هوایی مختلف از آن استفاده کرد. در قسمت انتهایی سرسره یک تشک بادی بزرگ برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به کاربران قرار داده اند.

سینما پرواز

سینمای شش بعدی یا سینما پرواز دریاچه چیتگر، تجربه ای هیجان انگیز می باشد که مجری ساخت آن کمپانی زیمنس آلمان است. افراد در دسته های چهار نفره وارد یک کابین مخصوص شده و از ارتفاع دو متری در هوا معلق می شوند. پرواز و تعلیق در کابین با افکت های جذاب طوفان، باران و رعد و برق، مه و جلوه های ویژه همراه است. اگر به دنبال تجربه ای منحصر به فرد می باشید، به شما پیشنهاد می دهیم که حتما هرم هیجان را امتحان کنید.

سرسره سقوط آزاد

هیجان انگیزترین و مهیج ترین سرسره های موجود در خاورمیانه با ارتفاع 24 متر و طول 80 متر، سرسره های سقوط آزاد و موج خروشان مجموعه تفریحی چیتگر می باشد. جنس بدنه این دستگاه تماما از استیل است و با استفاده از مت های مخصوصی که ارائه میدهند می توانید از آن استفاده کنید.

پارک جنگلی چیتگر نیز سایتی وسیع است که بازدیدکنندگان می توانند علاوه بر دوچرخه سواری و پیاده روی، از آن به عنوان فضایی برای پیک نیک استفاده کنید.

منابع:

  1. http://toptenteh.com/sightseeings/item/488
  2. https://www.kojaro.com/attraction/8875-دریاچه-چیتگر

مطالب مشابه

جهان راز آلود ارگ بم
جهان راز آلود ارگ بم
Alternate Text ماجراجو
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه
مکان‏های دیدنی و جاذبه های گردشگری در استان سیستان و بلوچستان
مکان‏های دیدنی و جاذبه های گردشگری در استان سیستان و بلوچستان
Alternate Text phoenix
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه
بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی
بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی
Alternate Text ReZero
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 5 دقیقه
فاکتور های مهم سفر با خانواده
فاکتور های مهم سفر با خانواده
Alternate Text ReZero
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 2 دقیقه