قوی ترین قابلیت ها در انیمه My Hero Academia که در مبارزات ناکارآمد هستند

2022-05-11T15:58:00Z موضوع انیمه مانگا لایو اکشن زمان مطالعه 6 دقیقهدرجه کیفی A

قوی ترین قابلیت ها در انیمه My Hero Academia که در مبارزات ناکارآمد هستند

در دنیای مبتنی بر قهرمان ها در انیمه My Hero Academia، معمولا قابلیت هایی ( Quirk ) پرطرفدار هستند که پر زرق و برق باشند، مثل قابلیت نیمه داغ نیمه سرد تودوروکی شوتو یا انفجار باکوگو کاتسوکی. از آنجایی که این قابلیت های به صورت پیش فرض خیلی قوی هستند و در مبارزات خیلی کاربردی جلوه می کنند، بسیاری از کودکان دوست دارند به چنین قابلیت هایی دسترسی داشته باشند. اما در دنیای MHA حتی قابلیت هایی که در مبارزات کارآمد نیستند و نمی توانند مفید واقع شوند هم در جای درست و در زمان درست می توانند اثر مثبتی را از خود برجای بگذارند. در این مطلب قصد داریم به همین مدل قابلیت ها بپردازیم و قوی ترین آنها را بیان کنیم.

توجه داشته باشید این متن حاوی اسپویل از انیمه My Hero Academia است.

قابلیت التیام بخشی Recovery Girl

طبیعتا دنیای پر از قهرمان و شرور MHA زد و خورد های مختلفی وجود دارد و آدم های زیادی دچار آسیب می شوند، همانطور که میدوریا ایزوکو در خیلی موقعیت ها و حتی تمرینات چنین چیزی را مشاهده کرد و خودش هم خیلی زیاد قربانی این صدمه ها میشد! بدون مراقبت کافی از چنین آسیب هایی، طبیعتا قهرمانان نمی توانند به خوبی به کار خود ادامه دهند و اینجاست که شوزنجی چیو ( Shuzenji Chiyo ) که بیشتر با نام Recovery Girl شناخته می شود با قابلیت التیام بخشی ( Heal ) خود می تواند باعث بهبودی دیگر قهرمانان شود و با یک بوسه روند بهبودی اعضای بدن را سریع تر کند. از آنجایی که او این روند را سریع تر کند، برای اکثر جراحات قهرمانان هنوز نیاز به استراحت دارند و تنها جراحات کوچک در جا خوب خواهند شد.

قابلیت کپی Monoma Neito

هیچکسی بهتر از مونوما محدودیت های قابلیت کپی را درک نمی کند و حتی شاید نوع قابلیت او به عنوان یک کاراکتر کمکی بهتر است، اما چون چنین چیزی نسبت به فلسفه او که می خواهد کاراکتر اصلی باشد در تضاد است و برای همین او باید تلاش زیادی انجام دهد تا به جایی که قصدش را دارد، برسد. همین که آزمون ورودی UA را هم با موفقیت پشت سر گذاشته است می تواند برایش خوب باشد، اما به هرحال او قصد دارد به نقطه دلخواهش برسد. بعد از اینکه او قابلیت های دیگر زیادی از دیگران را کپی کرده است، در کار آنالیز و تحلیل آنها پیشرفت داشته است و حالا خیلی از قابلیت ها را سریعا می تواند ادراک کند. و جالب اینکه تا اینجای انیمه که پخش شده است، او در کپی کردن هیچ قابلیت دیگری ناتوان نبوده است.

قابلیت برگرداندن Eri

قابلیت بازگرداندن ( Rewind ) اری به هیچ عنوان مناسب مبارزه نیست، اما این قابلیت حتی در این سن کم هم به کمک اری آمده است و او به هیچ وجه آدم بی دست و پایی نیست. این قابلیت به او اجازه می دهد مواد ارگانیک را به حالت قبلی خود بازگرداند و همین وصف گسترده، می تواند باعث شود نتیجه بگیریم که این قابلیت نسبت به دیگر قابلیت های موجود در انیمه پتانسیل بیشتری دارد. اینکه حالت قبلی ماده مورد نظر به چه صورت باشد را خود اری تعیین می کند و مثلا اولین باری که او از این قابلیت استفاده کرد، پدرش را به حالت قبلی اش که فنا بود بازگرداند. بعد از اینکه او کنترل بیشتری برروی این قابلیت پیدا کرد، توانست میریو را به حالت قبل از اینکه قابلیت پاک شود بازگرداند و حتی Overhaul عقیده دارد اری می تواند یک انسان را به شکل قبلی اش که یک میمون اولیه بوده تبدیل کند.

قابلیت محو کردن Eraserhead

در دنیایی که همه تلاش می کنند از قدرت های ویژه خود استفاده کنند، قابلیت پاک کردن ( Erasure ) لحظه ای چنین قابلیت هایی می تواند خیلی کلیدی و کاربردی باشد. درست است که Eraserhead حرکات نمایشی زیادی ندارد، اما در کنار هنر های رزمی که دارد و پشتیبانی لباس پوشاننده اش می تواند کابوسی برای اکثر ضد قهرمانان باشد. قابلیت او بر مبنای دید است، بدین معنا که وقتی آن را فعال کند هرکسی که در دیدش باشد برای لحظه ای قابلیت خود را از دست خواهد داد تا زمانی که خودش دوباره پلک بزند و اثر مورد نظر از بین برود. درست است که چنین زمانی محدود و کوتاه به نظر می رسد، اما او پیشتر در مبارزه با افرادی نظیر Overhaul و شیگاراکی تومورا توانمندی اش را ثابت کرده است و بیخود نیست که او معلم کلاس 1-A می باشد!

قابلیت آینده نگری Nighteye

درست است که او در نهایت سرنوشت تلخی را تجربه کرد، اما دستیار سابق آل مایت ( All Might ) قابلیت ویژه ای دارد که به دو شرط به او اجازه می دهد آینده یک فرد را بنگرد. اول او باید یک تماس فیزیکی با فرد مورد نظر داشته باشد و دوم او باید به درون چشم های آنان بنگرد. بعد از انجام این دو کار، یک نمایش سوم شخص از آینده آن فرد تا جایی که بخواهد را به مدت یک ساعت تماشا خواهد کرد. او از این قابلیت برای تایید حدس و گمان های خود استفاده می کند و حتی در مبارزه هم با دیدن چند ثانیه از آینده حرکات یک شخص دیگر، می توانست حرکات آنها را پیش بینی کند و از آسیب های آنها جان سالم به درد ببرد. و طبیعتا هنگامی که قصد داشت به شخص دیگری آسیب وارد کند هم می توانست با موفقیت آن را انجام دهد.

قابلیت جستجوی Ragdoll

قابلیت او به رگدال کمک می کرد تا به نیروهای در آموزش به بهترین شکل کمک کند و آنها را آماده برای مبارزات واقعی کند. قابلیت جستجو به او اجازه می دهد تا تمامی اطلاعات مورد نظر در مورد شخص در حال تربیت در دست او را پیدا کرده و همچنین او می تواند تا موقعیت صد نفر را در هر کجای زمین که باشند بداند. در کنار دیگر اعضای Wild Wild Pussycats، رگدال می تواند بفهمد هرکدام از دانش آموزان مدرسه چه ضعفی دارند و چگونه این ضعف ها را قوی تر یا برطرف کنند. قابلیت او همچنین در مبارزات و جستجو برای افراد دیگر هم کارگشا است و مثلا می توانست متوجه شود که یک ضد قهرمان در یک منطقه ای که دید مشخصی ندارد در کجا قرار گرفته است و علاوه بر این ضعف های آنها در مبارزات را بیابد.

قابلیت دوبل Twice

قابلیت دوبل توایس به او اجازه می دهد یک نسخه ثانویه از یک شی یا شخص بسازد، تا زمانی که او ابعاد دقیق آن را بداند. او می تواند اشیا محرک یا غیر محرک را دوبل کند و طبیعتا این مورد شامل خود او و دیگر انسان ها هم می شود. بنا به دلایل شخصی او تا جایی که مجبور نشد از خودش کپی ایجاد نکرد و تنها برای نجات جان دوستش توگا بود که راضی به انجام چنین کاری شد. و وقتی او بر ترسش مبنی بر ساخت نسخه دیگری از خودش غلبه کرد، تازه قدرت واقعی او مشخص شد و او توانست یک ارتش هماهنگ را تنها در عرض چند ثانیه ایجاد کند و اعضای گروه Meta Liberation را از بین ببرد و برخلاف تصور عموم که شاید قابلیت او در مبارزه به درد نخورد، یک ضربه اساسی به پیکره دشمنان وارد کند!

قابلیت همه برای یکی All For One

احتمالا انتظارش را نداشتید تا در این متن از او نام برده شود، اما شخص اول پشت گروه لیگ ضد قهرمانان و تقریبا هر ضد قهرمان دیگری در این انیمه، یعنی All For One هم قابلیتی دارد که مناسب مبارزه نیست. درست است که او در یک مبارزه جانانه با آل مایت شرکت کرد، اما در ابتدا قابلیت او به گونه ای نبوده است که بتواند در مبارزات شرکت کند و با گذشت زمان توانسته است مهارت مبارزات را کسب کند. قابلیت او، یعنی همه برای یکی به او اجازه می دهد هر قابلیت دیگری را که می خواهد به طور دائمی بدزدد و آن شخص را بدون قدرت کند. اما او با درایت بالای خودش و دزدیدن مهارت های مختلف در طول سالها، توانسته است قدرت بالایی کسب کند و به نفر اول دشمنان تبدیل شود.

مطالب مشابه

چگونه مانگای Spy x Family توانست شغل تاتسویا اِندو را نجات دهد؟
چگونه مانگای Spy x Family توانست شغل تاتسویا اِندو را نجات دهد؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 3 دقیقه
پنج کاراکتر سرسخت انیمه ای که دچار نقص عضو هستند
پنج کاراکتر سرسخت انیمه ای که دچار نقص عضو هستند
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه
داستان جذاب گوشواره های وینری از انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood
داستان جذاب گوشواره های وینری از انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه
Tokyo Revengers: پنج باری که تاکمیچی اوضاع را بدتر کرد!
Tokyo Revengers: پنج باری که تاکمیچی اوضاع را بدتر کرد!
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه