آیا می خواهید یک بسکتبالیست حرفه ای شوید؟

2022-01-17T09:02:00Z موضوع پزشکی ورزشی تغذیه زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

آیا می خواهید یک بسکتبالیست حرفه ای شوید؟

آیا می خواهید یک بسکتبالیست عالی باشید؟

شما باید تناسب اندام داشته باشید قد بلند هم می تواند کمک کند. اما مربیانی که به دنبال ورزشکاران نخبه هستند فقط به دنبال چنین ویژگی های فیزیکی نیستند. چیزی که بیشتر به مربیان برتر علاقه دارد، چیزی است که در ذهن شماست.در مطالعاتی از مایکل راجرز( لینک مقاله:new study) از مربیان پرسیده شد که در هنگام جذب بازیکن به دنبال چه چیزی بوده اند. مربیان به 35 ویژگی کلیدی رسیدند. برخی از آنها فیزیکی بودند، مانند استقامت و سرعت. دیگران روانی بودند، مانند نگرش، اعتماد به نفس و انگیزه. سپس مربیان رتبه بندی کردند که برای کدام ویژگی ها ارزش بیشتری قائل هستند. و ویژگی های روانی در اوج ظاهر شد. با ارزش ترین ویژگی ها رقابت پذیری، اخلاق کاری و نگرش بود. مربیگری و سرسختی نیز در جمع موضوعات برتر قرار گرفتند.

این نتایج به این معنی نیست که مهارت فیزیکی مهم نیست. اما آنها می گویند که کافی نیست. برای برتری در ورزش در سطوح عالی، به طرز فکر درست نیاز دارید. مربیان برتر بازیکنانی را می‌خواهند که «خوش‌بین، به‌راحتی آموزش داده و آموزش داده شوند - و مصمم‌تر از دیگران باشند و سخت‌تر کار کنند».

همچنین مطالعات روانشناسی بسکتبال نشان داده است که اگرچه آمادگی جسمانی و کار گروهی برای موفقیت در بسکتبال بسیار مهم است، اما سرسختی ذهنی به اندازه توانایی فیزیکی ارزشمند است.

در میان ورزشکارانی که آمادگی جسمانی مشابهی دارند، «ویژگی‌های روان‌شناختی برنده و بازنده را مشخص می‌کند». اما به تعداد کمی از دانش آموزان ورزشکار این مهارت ها آموزش داده می شود. "بیشتر مربیان مهارت های ارتباطی یا اعتماد به نفس یا نحوه کنترل اضطراب را آموزش نمی دهند." با این حال، دانستن این ویژگی‌ها مهم است ممکن است به ورزشکاران مشتاق کمک کند. این یک درس زندگی است. اگر روی چیزهای کوچک تمرکز کنید، مانند توجه به جزئیات، داشتن قلب و برقراری ارتباط صحیح، می تواند منجر به موفقیت در تمام جنبه های زندگی شود.

5 نکته برای برتری در بسکتبال

دانش آموز بازی باشید درست مثل اینکه شما هر روز از خواب بیدار می شوید، به مدرسه می روید، و تکالیف خود را انجام می دهید، چیزی به نام تمرین وجود دارد. تمرین‌های سختی که در آن تمرینات درست پا، تکنیک‌های شوت‌زنی و تمرین‌های بهتر حمل توپ را یاد می‌گیرید. این نوع تمرین شامل مطالعه افراد حرفه‌ای، شکستن مهارت‌های آن‌ها با حرکت و درک دلیل پشت آن است. این نوع تمرین همان چیزی است که به آن «شاگرد بازی بودن» می گویند.

مربی باشیدسؤال بپرسید، آماده یادگیری باشید، در مورد پیشرفت خود فعال باشید و انتقادات سازنده را بپذیرید.

نقاط ضعف خود را بیاموزید چه راهی برای رشد بهتر از این که ابتدا بدانید کجا به رشد نیاز دارید؟ اگر نقاط قوت را نمی دانید باید ارزیابی کنید که در چه زمینه هایی ضعف دارید و باید پیشرفت کنید؟

مراقب سلامتی خود باشید. تبدیل شدن به یک ورزشکار بهتر در واقع با چیزی که بدن خود را با آن تغذیه می کنید شروع می شود. استراحت کافی، هیدراته ماندن و غذا خوردن برای نیازهای خاص شما برای ریکاوری و تلاش برای عضله سازی ضروری است.

یک مربی خوب را برای آموزش انتخاب کنید هیچ کس روی این زمین تنها با انجام همه کارها به تنهایی موفقیت ایجاد نمی کند و مطمئناً یک ورزشکار خوب نمی تواند باشد.

مطالب مشابه

غذاهایی که ممکن است خطر زوال عقل را کاهش دهند
غذاهایی که ممکن است خطر زوال عقل را کاهش دهند
Alternate Text دلارام
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 5 دقیقه
با این کارها پوست خود را نابود کنید.
با این کارها پوست خود را نابود کنید.
Alternate Text دلارام
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 5 دقیقه
عادت های مناسب جهت کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه
عادت های مناسب جهت کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه
Alternate Text دلارام
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 4 دقیقه
اگر بطور ناشتا، آب پرتقال بنوشیم چه اتفاقی برای بدنمان می افتد؟
اگر بطور ناشتا، آب پرتقال بنوشیم چه اتفاقی برای بدنمان می افتد؟
Alternate Text Tavana
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 2 دقیقه