راه حل مشکلات شایع پوستی در نوجوانی

2022-01-20T09:08:00Z موضوع پزشکی ورزشی تغذیه زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

راه حل مشکلات شایع پوستی در نوجوانی

دوران نوجوانی پر از چالش های پوستی است از جوش های نوجوانی تا ترک های پوستی و...، در این مطلب به راهکار تعدادی از پرکاربردترین مشکلات شایع پوستی در نوجوانی می پردازیم.

جوش های بزرگ

جوش را دستکاری نکنید. برداشتن یک جوش فقط آن را چشمگیرتر می کند. با یک پاک کننده ملایم بشویید و از کرم بنزوئیل پراکسید یا اسید سالیسیلیک استفاده کنید. یک لایه سبک از پوشش بدون روغن و "غیر کومدوژنیک" را اعمال کنید که منافذ شما را مسدود نمی کند و جوش بیشتر نمی شود.

پوسته پوسته شدن ناشی از آفتاب سوختگی


یک مرطوب کننده حاوی آلوئه ممکن است به کاهش درد کمک کند و پوسته پوسته شدن پوست شما را کمتر نمایان کند. پوسته پوسته شدن به طور کلی چند روز طول می کشد، زیرا بدن شما پوست آسیب دیده را از بین می برد. برای سلامت پوست و جلوگیری از سوزش در وهله اول، هنگام بیرون رفتن از خانه، از کرم ضد آفتاب (با SPF حداقل 30) استفاده کنید و حتماً هر دو ساعت یک بار در حالی که زیر نور آفتاب هستید، آن را تجدید کنید.

کک و مک

برای جلوگیری از کک و مک های جدید (و تیره تر!) همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. برای رفع سریع و آسان، کانسیلر را امتحان کنید. با افزایش سن، کک و مک باید محو شود. اگر واقعاً شما را آزار می دهند، به سراغ کرم های صورت با روشن کننده های طبیعی مانند توت یا ویتامین C بروید.

موهای وز

اگر آن را دوست ندارید، می توانید با یک شامپو و نرم کننده مرطوب کننده، وز مو را رام کنید. یک سرم یا کرم ضد وز را روی موهای خیس بمالید. از یک برس با روغن های طبیعی در موها استفاده کنید. برای نرمی و درخشندگی بیشتر، هفته ای یکبار چند قطره ویتامین E را روی پوست سر خود ماساژ دهید.

پوست لکه دار

می توانید رنگ ناهموار پوست را با کانسیلر غیرکومدوژنیک یکدست کنید. یا یک مرطوب کننده رنگی را امتحان کنید. اگر جوش هایی دارید که از بین نمی روند، به متخصص پوست مراجعه کنید. ممکن است اگزما یا واکنش آلرژیک به شوینده، شامپو یا مرطوب کننده خود داشته باشید. ممکن است برای رفع آن به کرم دارویی نیاز داشته باشید.

لب های ترک خورده

لب های خود را لیس نزنید. به جای اضافه کردن رطوبت، آنها را بیشتر خشک می کند. روزی هشت لیوان آب بنوشید تا کل بدنتان هیدراته بماند. با لایه ای از بالم لب بدون عطر حاوی کرم ضد آفتاب و مواد غنی از رطوبت مانند موم زنبور عسل، لانولین یا پترولاتوم، از آنها محافظت کنید. بالم لب را به اشتراک نگذارید زیرا راه خوبی برای انتشار ویروس های تبخال و غیره است.

تاول تبخالی

آن برآمدگی قرمز و تاول دار روی لب شما یک تبخال است که توسط ویروس هرپس سیمپلکس 1 ایجاد می شود. این برجستگی باید در عرض یک هفته خود به خود از بین برود. برای کاهش درد و سوزش، کمپرس خنک را امتحان کنید یا روی آن یخ بگذارید. برای نرم نگه داشتن ناحیه و جلوگیری از ترک خوردن از بالم لب استفاده کنید. تبخال مسری است. می توانید داروهای ضد ویروسی را به صورت پماد یا قرص دریافت کنید.

پوست چرب

پوست خود را اسکراب نکنید. این فقط منجر به تولید چربی بیشتر و ایجاد جوش می شود. هر روز با یک پاک کننده ملایم بشویید و هفته ای دو بار لایه برداری کنید. برای کنترل چربی، از یک مرطوب کننده بدون روغن و آرایش مبتنی بر آب با برچسب "غیر کومدوژنیک" استفاده کنید، به این معنی که منافذ را مسدود نمی کند. برای از بین بردن چربی اضافی پوست می توانید از کاغذهای لکه دار استفاده کنید.

مطالب مشابه

بدترین موادی که می توانید روی صورت خود بگذارید
بدترین موادی که می توانید روی صورت خود بگذارید
Alternate Text دلارام
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 4 دقیقه
نکته های کلیدی برای افراد مبتدی در والیبال
نکته های کلیدی برای افراد مبتدی در والیبال
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 6 دقیقه
عادت های بد بعد از بیدار شدن از خواب
عادت های بد بعد از بیدار شدن از خواب
Alternate Text دلارام
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 4 دقیقه
استعداد در ورزش
استعداد در ورزش
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 4 دقیقه