نکاتی برای تعریق کمتر در تابستان

2022-08-08T18:13:00Z موضوع پزشکی ورزشی تغذیه زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

نکاتی برای تعریق کمتر در تابستان

 12 راه برای کاهش تعریق

اگر با تعریق بیش از حد مقابله می کنید، احتمالاً ترفندهایی برای خنک تر، خشک تر و شادتر نگه داشتن خود دارید.
اما ما همچنین از جامعه شنیده‌ایم که برخی از روش‌ها مؤثرتر از روش‌های دیگر هستند و راه‌های خلاقانه‌ای برای مدیریت شرایط شما وجود دارد که همه درباره آن‌ها نشنیده‌اند. بنابراین ما لیستی از ایده هایی را که می توانید امروز امتحان کنید، گردآوری کرده ایم. برخی ابتدایی هستند، برخی نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارند. اما همه اینها را می توان به عنوان اصلاح سبک زندگی به جای مداخلات پزشکی انجام داد.

 

نکاتی برای جلوگیری از تعریق بیش از حد


مراقب آنچه می خورید باشید.

نه مثل رژیم نیست اما مواد غذایی زیادی وجود دارند که بر میزان تعریق و یا بوی عرق ما تأثیر می گذارند. بلع باعث افزایش متابولیسم می شود که منجر به افزایش دمای بدن و تعریق حرارتی می شود. ثانیاً، غذای تند می‌تواند یک نوع خفیف از تعریق چشایی (محدود به صورت، پوست سر و گردن) را القا کند. سیر، پیاز و برخی ادویه ها می توانند بوی عرق را کمی تند کنند.

این پواد غذایی را نیز برای تعریق کمتر امتحان کنید:

 

غذاهای غنی از کلسیم
کلسیم، مانند سایر مواد مغذی ضروری، شما را سالم نگه می دارد، اما می تواند تعریق را نیز کند، کند. با مصرف بخش سالمی از غذاهای غنی از کلسیم، مهمات مورد نیاز بدن خود را برای تنظیم دما و کاهش تعریق فراهم می کنید. چه غذاهایی سرشار از کلسیم هستند؟ ماست کم چرب، پنیر چدار، بادام، لوبیا پخته، کلم پیچ و کلم سبز.

میوه ها و سبزیجات
خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند عرق شما را کنترل کند. میوه ها و سبزیجات قطعا این لیست را تشکیل می دهند. سرشار از ویتامین و سرشار از آب، میوه ها و سبزیجات، شما را لاغر نگه می دارد، به هضم غذا کمک می کند و شما را هیدراته نگه می دارد. البته همه اینها باعث تعریق کمتر می شود.

روغن زیتون
هرچه بدن شما برای هضم برخی غذاها بیشتر کار کند، احتمالاً بیشتر عرق خواهید کرد. روغن زیتون با دستگاه گوارش شما کار می کند و پردازش آن را برای بدن شما تقریباً آسان می کند. همانطور که قبلاً گفتیم، کار کمتر معمولاً به معنای عرق کمتر است.

ویتامین های B

مانند یک ماشین، بدن شما هنگامی که به درستی نگهداری شود، نرم تر کار می کند. سوخت با کیفیت بالا، روغن موتور، تعویض منظم روغن ماشین شما را از گرم شدن بیش از حد، کار بیش از حد و در نهایت شکستگی محافظت می کند. ویتامین های B تأثیر مشابهی روی بدن شما دارند. آنها به بدن شما کمک می کنند تا عملکردهای مهم متابولیک و ارتباطات بین عصبی را انجام دهد که کارها را به خوبی پیش می برد. وقتی این ویتامین‌های ضروری B را دریافت نمی‌کنید، بدن شما باید سخت‌تر کار کند که می‌تواند باعث تعریق بیشتر شما شود. مقداری ویتامین B بگیرید یا بشقاب خود را با غلات کامل، پروتئین و سبزیجات پر کنید تا بدن در سطوح بهینه کار کند.

به نوشیدن خود اهمیت دهید.

الکل باعث افزایش دمای بدن می شود. کافئین می تواند شما را از خواب بیدار کند، اما همچنین می تواند ضربان قلب شما را افزایش داده و غدد عرق شما را تحریک کند. مصرف الکل و کافئین را به طور کامل قطع یا محدود کنید و تفاوت آن را ببینید.

 

دستمال‌ها و دستمال‌های مرطوب را در کیف خود نگه دارید.

برای جلوه خنک‌کننده بیشتر، دستمال‌های مرطوب را در یخچال نگهداری کنید و برای رفت‌وآمدتان یک دستمال مرطوب تهیه کنید.

 

از یک ضد تعریق استفاده کنید.

از ضد تعریقی که مناسب بدن شما باشد می توانید بهره ببرید.

از آرایش بیش از حد خودداری کنید.

از لوسیون ها، مرطوب کننده ها، آرایش های سنگین یا هر چیزی که لایه ای از محصول را به پوست شما اضافه می کند خودداری کنید. اگر نیاز به درمان سایر بیماری های پوستی دارید، به دنبال فرمول های سبک و بدون چربی باشید که بهتر جذب شوند.

 

آرامش و مدیتیشن داشته باشید.

با مدیتیشن های کنترل شده یا یک برنامه مراقبه شروع کنید. یا فقط نفس کشیدن عمیق را تمرین کنید، زمانی که شروع به احساس عرق و اضطراب می کنید.

 

هیدراتاسیون، هیدراتاسیون، هیدراتاسیون.

نوشیدن آب و خوردن غذاهای غنی از آب کلید حفظ سلامت کل بدن است. و اگر عرق می کنید، ممکن است دچار کم آبی و ناراحتی شوید.

نکاتی برای خانه یا محل کار

 

یک فن یا تهویه مطبوع قوی تهیه کنید.

یک بطری اسپری خنک را در طول روز در یخچال نگه دارید.

از آفتاب دوری کنید. زیر نور مستقیم آفتاب ننشینید - اگر کنار پنجره هستید، از پرده های ضد تابش یا فیلتر نور استفاده کنید. آنها تابش نور خورشید را مسدود می‌کنند و در عین حال اجازه ورود نور را می‌دهند. و وقتی بیرون می‌روید، پرده‌هایتان را ببندید تا خانه‌تان گرم نشود.

روز را سرد به پایان برسانید. درست قبل از خواب یک حمام یا دوش خنک بگیرید یا برای راه حل سریعتر، گردن، صورت و پاهای خود را با آب سرد پاک کنید.

سرد بخوابید. به جای یک بطری آب گرم، یک بطری آب سرد یا بسته های سرد در رختخواب را امتحان کنید. همچنین می توانید یک پتو یا روبالشی خود را تا کنید و در طول روز در یخچال بچسبانید. درست قبل از اینکه بخوابید دوباره آن را روی تخت بگذارید.

مطالب مشابه

چند لایف استایل برای بهبود کلسترول خون
چند لایف استایل برای بهبود کلسترول خون
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 4 دقیقه
تمرین هایی برای بهبود وضعیت بدن(تمارین ثانویه)
تمرین هایی برای بهبود وضعیت بدن(تمارین ثانویه)
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه قد خود را افزایش دهیم؟ آیا واقعا امکان پذیر است؟
چگونه قد خود را افزایش دهیم؟ آیا واقعا امکان پذیر است؟
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 5 دقیقه
تمرین هایی برای بهبود وضعیت بدن(تمارین ابتدایی)
تمرین هایی برای بهبود وضعیت بدن(تمارین ابتدایی)
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 4 دقیقه