توسعه مهارت های کسب و کار حرفه ای

2022-02-18T12:52:00Z موضوع تجارت کسب و کار استارتاپ زمان مطالعه 5 دقیقهدرجه کیفی A

توسعه مهارت های کسب و کار حرفه ای

دانش کسب و کار اساسی برای متخصصان در تمام سطوح شغلی و صنایع ارزشمند است. طبق یک مطالعه لینکدین، افراد ماهر در مدیریت، رهبری و استدلال تحلیلی در اقتصاد امروزی تقاضای بالایی دارند.

علاوه بر این، مک‌کینزی پیش‌بینی می‌کند که نیاز به افرادی با کارآفرینی، خلاقیت، تصمیم‌گیری و مهارت‌های تجاری مشابه تا سال 2030 رشد خواهد کرد زیرا اتوماسیون، هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های نوظهور نیروی کار مدرن را تغییر می‌دهند.

خواه مهندس، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا فارغ التحصیل اخیر دانشگاه باشید، گسترش هوش تجاری می تواند به شما کمک کند تا شغل خود را تسریع کنید و بر سازمان خود تأثیر بگذارید.

در اینجا برترین مهارت‌های کسب‌وکار که برای موفقیت در هر حرفه‌ای به آن‌ها نیاز دارید، به همراه شش راه برای توسعه آنها آورده شده است.

مهارت های تجاری مهم برای هر حرفه ای


مهارت های کسب و کار از جمله مهارت های مورد تقاضا برای کارفرمایان بالقوه است. داشتن هوش تجاری قوی می تواند شما را قادر سازد تا سازمان خود را به طور جامع تری درک کنید و در مورد اینکه چگونه تلاش های شما بر نتایج آن تأثیر می گذارد بینشی به دست آورید.

مهارت های تجاری را می توان به دو دسته تقسیم کرد: مهارت های سخت یا مهارت های نرم.

مهارت های سخت به توانایی های آموخته شده ای اشاره دارد که به تخصص فنی نیاز دارد. این مهارت ها اغلب از طریق آموزش رسمی یا تجربه در محل کار به دست می آیند. برخی از مهارت های سختی که ممکن است بخواهید توسعه دهید عبارتند از:

  • حسابداری
  • تجزیه و تحلیل صورتهای مالی
  • تجزیه و تحلیل و تجسم داده ها
  • پیش بینی
  • اقتصاد


در مقابل، مهارت‌های نرم، توانایی‌های نامشهود و غیر فنی هستند که نحوه کار و تعامل شما با همکاران را نشان می‌دهند. در حالی که یک تصور غلط رایج وجود دارد که مهارت های نرم را نمی توان آموزش داد، متخصصان می توانند آنها را یاد بگیرند و توسعه دهند. چند مهارت نرم مفید که ممکن است بخواهید روی آنها تمرکز کنید عبارتند از:

  • هوش هیجانی
  • مذاکره
  • رهبری

این مثال‌ها تنها تعداد انگشت شماری از مهارت‌های کسب‌وکار هستند که می‌توانند به شما در پیشرفت شغلی، صرف نظر از صنعتتان، کمک کنند. در زیر پنج روش موثر برای شروع توسعه این مهارت‌های تجاری وجود دارد تا بتوانید حرفه خود را به سطح بالاتری ببرید.

چگونه می توان مهارت های کسب و کار را توسعه داد


1. یک مدرک تجاری یا گواهی کسب کنید

اگر علاقه مند به ادامه تحصیل هستید، کسب مدرک تجاری یا مرتبط با کسب و کار ممکن است حرکت مناسبی برای شما باشد.

این مدرک نه تنها می تواند چارچوبی برای حل مشکلات و رهبری به شما بدهد، بلکه به شما کمک می کند تا دیدگاهی جهانی بسازید. با شرکت در فعالیت‌های آکادمیک و بحث‌های دقیق با همکلاسی‌های کشورهای مختلف و پیشینه‌های حرفه‌ای، می‌توانید در معرض دیدگاه‌های متعددی قرار بگیرید که نحوه برخورد شما با تصمیمات کلیدی تجاری را نشان می‌دهد.

گزینه دیگر این است که در یک برنامه یا دوره گواهی آنلاین ثبت نام کنید، مانند آنچه که توسط مدرسه کسب و کار آنلاین هاروارد ارائه می شود. برای بسیاری از متخصصان، برنامه‌های آنلاین فرصتی را برای کسب مهارت‌های جدید به شیوه‌ای انعطاف‌پذیر، راحت، و به همان اندازه چالش‌برانگیز یک محیط کلاس درس ارائه می‌دهند.

هر دوی این راه ها می توانند به شما کمک کنند تا مهارت های نرم و دانش فنی مورد نیاز برای پیشرفت در شرکت خود را توسعه دهید و پایه ای برای موفقیت شغلی طولانی مدت ایجاد کنید.

2. از تجربه دنیای واقعی خود استفاده کنید

هر تجربه کاری در حرفه شما فرصتی برای بهبود مهارت های تجاری شما ارائه می دهد.

نشان دادن مدیریت زمان و مهارت‌های ارتباطی قوی در کارهای روزانه‌تان می‌تواند به شما کمک کند ثابت کنید کارمندی توانا هستید و در کارتان پیشرفت کنید.

حتی اگر در موقعیتی هستید که به نظر نمی رسد کاملاً با مسیر حرفه ای شما مرتبط باشد، راه هایی وجود دارد که می توانید از این فرصت استفاده کنید. همکاری با داوطلبان دیگر یا هماهنگ کردن فعالیت‌ها به‌عنوان مشاور می‌تواند تجربیات ارزشمند و عملی باشد که مجموعه مهارت‌های شما را تقویت می‌کند و شما را با قابلیت‌های لازم برای موفقیت به عنوان یک رهبر در تجارت مجهز می‌کند.

3. مقالات و وبلاگ های مرتبط با تجارت را بخوانید

از آنجایی که اختلال و نوآوری باعث تغییر در صنایع می شود، مهم است که از آخرین اخبار و روندهای تجاری به روز بمانید.

مطالعه منظم نشریات و وبلاگ هایی که محتوای جذاب و روشنگری در مورد وضعیت امور در دنیای تجارت ارائه می دهند را هدف قرار دهید. برخی از نمونه‌ها عبارتند از Harvard Business Review، Forbes و Business Insider.

مطلع شدن از آخرین اخبار کسب و کار می تواند به شما درک عمیقی از جایگاه شرکت خود در بازار امروز بدهد و دانش شما را در مورد اصطلاحات اقتصادی و مالی گسترش دهد.

4. برای خودآموزی کتاب بخوانید

تصادفی نیست که اکثر متخصصان بسیار موفق در کسب و کار هر روز زمانی را برای مطالعه اختصاص می دهند.به عنوان مثال، بیل گیتس در مصاحبه ای با نیویورک تایمز گفت که سالانه 50 کتاب می خواند. ( در مورد بیل گیتس و راز های موفقیتش بیشتر بخوانید)

تلاش آگاهانه ای برای خواندن کتاب با کیفیت بالا و مرتبط با تجارت تا حد امکان انجام دهید. خودآموزی برای حرفه ای هایی که به دنبال یادگیری اصول کسب و کار و همچنین مهارت های ارتباطی و رهبری هستند بسیار مهم است. علاوه بر این، با اولویت بندی زمان خود و متعهد شدن به برنامه خواندن، می توانید مهارت های مدیریت زمان ارزشمندی را به دست آورید.

5. بازخورد بدهید و دریافت کنید

توسعه حرفه ای یک فرآیند است. همانطور که مهارت های تجاری خود را تقویت می کنید، به دنبال بازخورد منظم و صادقانه از مدیران و همکاران خود باشید تا بتوانید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید.

به گفته گالوپ، اعضای تیمی که بازخورد هفتگی و نه سالانه را از مدیران خود دریافت می‌کنند، سه برابر بیشتر برای انجام کارهای برجسته انگیزه دارند و بیش از دو برابر بیشتر احتمال دارد که در سازمان خود مشارکت داشته باشند.

بازخورد - حتی اگر منفی باشد - می تواند به شما کمک کند عملکرد محل کار خود را بسنجید و تعیین کنید که در چه زمینه هایی باید بهبود پیدا کنید.حتما بازخورد را نیز ارائه دهید. انجام این کار شما را قادر می سازد تا هوش عاطفی را توسعه دهید و شما را به عنوان یک رهبر تجاری موثر معرفی کنید.

دانش کسب و کار می تواند یک سرمایه در هر حرفه ای باشد. با درک نحوه عملکرد بازارها، نحوه تفسیر داده ها و تجزیه و تحلیل روندها، و نحوه ارزیابی سلامت مالی یک شرکت، از جمله مهارت های دیگر، می توانید تصمیم گیری استراتژیک را در سازمان خود هدایت کنید و اعتماد به نفس لازم را برای شروع حرفه خود ایجاد کنید.

مطالب مشابه

نحوه تعیین اهداف استراتژیک در کسب و کار
نحوه تعیین اهداف استراتژیک در کسب و کار
Alternate Text Nazila77
موضوع تجارت کسب و کار استارتاپ|زمان مطالعه 4 دقیقه
اجرای موفقیت آمیز استراتژی های کسب و کار
اجرای موفقیت آمیز استراتژی های کسب و کار
Alternate Text Nazila77
موضوع تجارت کسب و کار استارتاپ|زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه یک کارآفرین موفق شویم؟
چگونه یک کارآفرین موفق شویم؟
Alternate Text Nazila77
موضوع تجارت کسب و کار استارتاپ|زمان مطالعه 6 دقیقه
بهبود عملکرد گروهی کسب و کار
بهبود عملکرد گروهی کسب و کار
Alternate Text Nazila77
موضوع تجارت کسب و کار استارتاپ|زمان مطالعه 4 دقیقه