راه های ساده برای داشتن ذهنی شاد و سالم

2023-01-03T09:03:00Z موضوع علم دانش تکنولوژی زمان مطالعه 5 دقیقهدرجه کیفی A

راه های ساده برای داشتن ذهنی شاد و سالم

ذهن سالم شامل رفاه عاطفی، روانی و اجتماعی است و بر نحوه تفکر، احساس و عمل شما تأثیر می گذارد. این در اتحاد با بدن شما کار می کند و بر نحوه مدیریت استرس، ارتباط با دیگران و انتخاب شما تأثیر می گذارد.

9 عادت روزانه برای داشتن ذهنی سالم

 

غذای سالم بخورید

حفظ سلامت جسمانی در کنار سلامت روان می تواند تاثیر طولانی مدتی بر بدن شما داشته باشد. دکتر سندیپ گوویل می‌گوید، یک ضرب‌المثل قدیمی وجود دارد که می‌گوید: «بدن سالم، ذهنی سالم می‌سازد، بنابراین مهم است که به رژیم غذایی و غذایی که می‌خورید فکر کنید». با تعداد زیادی وعده های غذایی سریع که برای خوردن راحت هستند، به راحتی می توان از غذاهای سالم چشم پوشی کرد. سعی کنید به یک "برنامه سه وعده غذایی" پایبند باشید تا سطح انرژی خود را افزایش دهید تا در تمام روز فعال باشید. آب زیادی بنوشید تا هیدراته و متابولیسم خود را حفظ کنید.

 

مراقب آنچه می نوشید باشید

در حالی که بسیاری از افراد برای تغییر خلق و خوی خود الکل و کافئین مصرف می کنند، اما تأثیر آنها موقتی است. هنگامی که احساس انرژی یا هیجان از بین می رود، احساس بسیار بدتری خواهید داشت که می تواند تأثیر زیادی بر سلامت روان شما داشته باشد. اکثر مردم نوشیدن الکل یا کافئین را در حد متعادل ترجیح می دهند. با این حال، برخی از افراد برای به تاخیر انداختن شروع این احساسات منفی یا برای فرار از احساسات اساسی عصبی یا افسردگی، به نوشیدن مشروب ادامه می دهند. این بسیار خطرناک است و می تواند مشکلات سلامتی طولانی مدت ایجاد کند یا شرایط موجود را بپوشاند.

 

کمی ورزش کنید

انجام هر روز کمی ورزش فواید زیادی دارد. هم روحی و هم جسمی هنگامی که ورزش می کنید، بدن شما اندورفین ترشح می کند که می تواند خلق و خوی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. برای انجام تمرینات لازم نیست پول زیادی خرج کنید و به باشگاه بپیوندید. پیاده روی یا دوچرخه سواری تا مقصد، تمیز کردن خانه در حین گوش دادن به موسیقی و باغبانی راه های آسانی برای پمپاژ خون هستند. بعد از مدتی شروع به انجام کارها راحت‌تر می‌کنید و ظاهر بهتری خواهید داشت، که به نوبه خود باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.(بهترین تمرینات برای سلامت روان)

 

صحبت کردن با دیگران

 احساس ارتباط با افراد دیگر بخش مهمی از چیزی است که ما را انسان می کند و غفلت از این بخش از زندگی می تواند اثرات مخربی بر سلامت روان شما داشته باشد. بسیاری از مشکلات سلامت روان ریشه در مشکلات ارتباطی دارند و می توان با حفظ ارتباط با دیگران و حفظ روابط قوی به آنها کمک کرد یا حتی از آنها پیشگیری کرد. اگر مشکلاتی دارید، دوستان یا خانواده می توانند بهترین کمک را به شما بدهند، بنابراین در مورد احساس خود با آنها صحبت کنید و همچنین به افکار و احساسات آنها گوش دهید.

 

تغییر منظره

گاهی اوقات ما در یک شیار گیر می کنیم، برای همه ما پیش می آید! تعطیلات یک راه عالی برای استراحت، بهبود خلق و خو و دیدن بیشتر جهان است. با این حال، همه ما آنقدر خوش شانس نیستیم که هر زمان که مایل بودیم سفر رویم. اما راه‌های بسیار ساده‌تر (و کم‌هزینه‌تر) برای استراحت از روال روزمره ما وجود دارد که می‌تواند به همان اندازه برای بهبود سلامت روان شما مفید باشد. انتخاب یک مسیر متفاوت برای رسیدن به محل کار یا فقط جابجایی مبلمان به ذهن شما کمک می کند تا چیزهای جدیدی را تجربه کند و با موقعیت های مختلف کنار بیاید.

 

سرگرمی داشته باشید

این روزها بسیاری از زندگی ما تحت فشار کار است که گاهی اوقات می توانیم آنچه را که از آن لذت می بریم فراموش کنیم. شاید شما عاشق نقاشی یا نواختن یک آلات موسیقی هستید. وقت گذاشتن برای خود به شما کمک می کند تا با استرس کنار بیایید، ذهن خود را متمرکز کنید و به شما اجازه می دهد تا خود را ابراز کنید. اگر احساسات ذهنی و رویاگونه دارید، انتقال افکار خود در یک نقاشی، یک آهنگ یا در یک شعر به شما کمک می کند تا احساس خود را درک کنید و احساس بهتری در شما ایجاد کند.

 

پذیرش اینکه شما منحصر به فرد هستید

بسیاری از مردم نسبت به ظاهر، نحوه صحبت یا پیشینه خود ناراضی یا خودآگاه هستند. مقایسه ناعادلانه خود با دیگرانی که در مجلات یا تلویزیون می بینند. این احساسات می‌تواند منجر به احساس بی‌ارزشی ریشه‌دار شود یا حتی شرایطی مانند افسردگی یا اختلال خوردن را ایجاد کند. با صحبت کردن با دیگران و بیان احساسات خود می توانید درک بهتری از نقاط ضعف و قوت خود پیدا کنید. اگر می‌دانید که کمک می‌کند، هر روز پنج دقیقه وقت بگذارید و ویژگی‌هایی را که شما را منحصربه‌فرد می‌کنند فهرست کنید، به یکی مثبت و سپس یکی منفی فکر کنید، و سعی کنید بپذیرید که خودتان هستید. که بهترین فردی است که می توانید باشید.

 

مراقبت از دیگران

این طبیعی است که به فکر رفاه دیگران باشیم، هر که هستند. بخشی از حفظ روابط سالم، بازگشت نگرانی برای کسانی است که از شما مراقبت می کنند. این می تواند به سادگی تماس با یکی از بستگان مسن برای جویا شدن حالشان باشد. به دست آوردن یک حیوان خانگی باعث می شود این احساسات را به طور مداوم تمرین کنید، زیرا شما فردی هستید که آنها برای غذا، سرپناه و عشق به او تکیه می کنند. واقعاً مراقبت از دیگران می تواند به بهبود سلامت روان شما کمک زیادی کند و به شما امکان می دهد احساساتی را که ممکن است با آنها از بین رفته اید کشف کنید. ممکن است احساس لذت کنید و بخواهید داوطلب شوید تا به دیگرانی در جامعه کمک کنید، اما این تنها یک نمونه افراطی از مراقبت است. اجازه دادن به خود برای داشتن احساسات نسبت به دیگران به شما کمک می کند تا بفهمید چرا دیگران به شما اهمیت می دهند و چرا باید به خودتان اهمیت دهید.

 

ذهن خود را ورزش دهید

درست مانند بقیه بدن، مغز شما نیز برای سالم ماندن به ورزش نیاز دارد. راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. از بازی های رایانه ای تا انجام کلمات متقاطع. به جای اینکه بلافاصله صورتحساب های خود را با ماشین حساب محاسبه کنید، قبل از اینکه بررسی کنید که آیا از نظر مکانیکی درست بوده اید، ابتدا مبالغ را در ذهن خود محاسبه کنید. یادگیری هر روز یک کلمه جدید همچنین راه خوبی برای اطمینان از اینکه حافظه شما کاملاً کار می‌کند، به شما کمک می‌کند تا در سنین بالا و همچنین در زندگی روزمره به شما کمک کند. ذهن شما با ارزش ترین ابزار شماست، بنابراین عملکرد کامل آن برای شاد ماندن و داشتن یک زندگی فعال بسیار مهم است.(بهترین اپلیکیشن ها برای فعال نگه داشتن مغز شما)

مطالب مشابه

معرفی جامع کارآمدترین برنامه های ویندوز
معرفی جامع کارآمدترین برنامه های ویندوز
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 16 دقیقه
چگونه به طور موثر بازخورد بدهیم؟(راهنمای مدیران شرکت ها)
چگونه به طور موثر بازخورد بدهیم؟(راهنمای مدیران شرکت ها)
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه یک وبلاگ راه اندازی کنیم؟(آموزش مبتدی)
چگونه یک وبلاگ راه اندازی کنیم؟(آموزش مبتدی)
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 13 دقیقه
چگونه روی خواندن تمرکز کنیم؟
چگونه روی خواندن تمرکز کنیم؟
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 5 دقیقه