بهترین تمرینات برای سلامت روان

2022-11-05T09:00:00Z موضوع پزشکی ورزشی تغذیه زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

بهترین تمرینات برای سلامت روان

وقتی صحبت از ورزش می شود، فواید فیزیکی آن به خوبی ثبت شده است، از کاهش فشار خون و خطر ابتلا به برخی بیماری ها گرفته تا بهبود ظاهر فیزیکی.

به طور فزاینده ای، فواید ورزش کردن برای سلامت روان، مانند تقویت خلق و خو، بهبود خواب و کاهش علائم استرس، اضطراب و افسردگی، مورد توجه قرار می گیرد.

علم این را تأیید می کند. یک مطالعه نشان داد که افزایش سطح فعالیت شما از انجام هیچ کاری تا حداقل سه بار در هفته ورزش کردن، خطر ابتلا به افسردگی را تا 30 درصد کاهش می دهد. مطالعه دیگری نشان داد که افرادی که ورزش می کردند، 43 درصد کمتر از افرادی که ورزش نمی کردند، روزهای «سلامت روان ضعیف» را گزارش کردند.

علیرغم این مزایا، آمارها نشان می دهد که تنها 65.5 درصد از مردان و 54 درصد از زنان در بریتانیا سطح فعالیت بدنی توصیه شده روزانه را برآورده می کنند. وزارت بهداشت توصیه می کند که بزرگسالان باید روزانه فعال باشند و حداقل 2.5 ساعت در هفته فعالیت بدنی داشته باشند.

با این حال،راه‌های زیادی برای حرکت بدن و تقویت ذهن شما وجود دارد.

در اینجا پنج نوع تمرین که می تواند سلامت روان شما را بهبود بخشد، آورده شده است.

1. دویدن (یا راه رفتن)

مدیر اطلاعات ذهن، ریچل بوید، می گوید: ورزش در فضای باز یا اکو درمانی می تواند به ویژه مفید باشد و تحقیقات نشان می دهد که در واقع می تواند به اندازه داروهای ضد افسردگی در درمان افسردگی خفیف تا متوسط موثر باشد.

دو مطالعه در سال 2007 که توسط MIND انجام شد نشان داد که 94 درصد گفتند که فعالیت های خارج از منزل از جمله دویدن و پیاده روی برای سلامت روان آنها مفید بوده است، بنابراین برای بهترین نتیجه از تردمیل اجتناب کنید.

 

2. بوکس

شایعاتی که می گویند ضربه زدن به کیسه پانچ استرس و عصبانیت را از بین می برد درست است. یافتن راهی برای پرخاشگری می تواند هم قدرت بخش و هم شفابخش باشد. ضربات مشت زدن کوتاه و تند و به دنبال آن استراحت، منجر به یک جلسه فواصل شدید می شود که باعث آزاد شدن اندورفین می شود.

اگر با یک بوکسور دیگر "Spar" داشته باشید، می توانید به "جریان" دست یابید، که در آن شما فقط بر روی کار در حال حاضر / لحظه فعلی متمرکز هستید. کلاس های بوتیک بوکس در همه جا برگزار می شود، اما باشگاه های بوکس آماتور محلی نیز یک راه مقرون به صرفه برای رهاسازی ایمن خشم هستند.

 

3. پیلاتس

مزایای سلامت روان پیلاتس اغلب نادیده گرفته می شود، زیرا تمرکز سنتی بر روی پیلاتس برای سلامت کمر و قدرت مرکزی است.اما پیلاتس دارای فواید سلامتی قدرتمندی می باشد.

کارن لینگ، مربی پیلاتس، می گوید: جوزف پیلاتس (بنیانگذار پیلاتس) به ارتباط بین سلامت جسمی و روانی آنقدر اعتقاد داشت که در ابتدا سیستم ورزشی خود را "کنترلولوژی" نامید، یعنی کنترل بدن با ذهن. که با اضطراب مبارزه کرده است

او می‌گوید: «یادگیری مهارت پیلاتس و تمرکز بر تکنیک و احساس بدن شما در کلاس یک فعالیت بسیار آگاهانه است. پیلاتس برای کاهش استرس و آرامش عالی است و برای انواع آلفا عالی است زیرا هیچ عنصر رقابتی وجود ندارد! جدا از احساس تندرستی ناشی از حرکت و تحرک بدن، تمرکز آن بر تنفس و آرامش می‌تواند به روشن کردن سیستم عصبی پاراسمپاتیک بدن که مسئول خواب و آرامش است کمک کند.

 

4. یوگا

یکی از دلایل اصلی که یوگا به ما کمک می کند تا سلامت روانی بهتری داشته باشیم این است که بدن و ذهن را یکپارچه می کند، اگرچه زمانی که با گفتار درمانی و مدیتیشن همراه شود نیز به خوبی کار می کند.

تونی رابرتز، درمانگر یوگا متخصص در مسائل سلامت روان می‌گوید: «این کمی پارادوکس است – یوگا به نظر می‌رسد در سطح سطحی است، اما عمیقاً کار می‌کند». برای همه، به‌ویژه افرادی که نشستن و نگاه کردن به ذهن خود را دشوار یا خیلی ترسناک می‌دانند، یوگا می‌تواند دروازه‌ای برای کمک به درک نیازهای جسمانی از نظر روحی و روانی باشد. تمرکز مداوم بر نفس، یوگی‌ها را به لحظه حال می‌آورد و یک واکنش پاراسمپاتیک را از سیستم عصبی ما تحریک می‌کند (مسئول «استراحت و هضم» و به ما کمک می‌کند آرام شویم).

این روزها انواع مختلفی از یوگا وجود دارد که ما در مطالب قبلی به بهترین حالت های یوگا برای آرامش اشاره کرده ایم و همگی حاوی این باور اساسی هستند که ما باید یین و یانگ (انرژی های ملایم تر و نیرومندترمان) را متعادل کنیم و با بدن خود برای ایجاد سلامتی و تندرستی کل نگر کار کنیم.

5.آموزش مقاومتی

بلند کردن وزنه یا تمرینات وزن بدن می تواند تاثیر زیادی بر احساس و ظاهر شما داشته باشد. عضله سازی و عزت نفس و همچنین مهار اضطراب.(چرا داشتن عزت نفس بالا مهم است؟)

تحقیقات اخیر نشان می دهد که تمرینات مقاومتی با شدت متوسط ​​کم باعث کاهش قابل اعتماد و قوی در اضطراب می شود، اما شواهدی نیز وجود دارد که نشان می دهد به بهبود شناخت کمک می کند و ممکن است عملکرد سیستم عصبی مرکزی شما را بهبود بخشد (که تأثیر زیادی بر خلق و خو و سطح خستگی دارد. ).

در ادامه مطلب مفید ما درمورد فعالیت های کاربردی برای بهبود سلامت مغز مطالعه کنید.

مطالب مشابه

فواید سلامتی پیلاتس
فواید سلامتی پیلاتس
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 4 دقیقه
رژیم غذایی اگزما
رژیم غذایی اگزما
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 5 دقیقه
زمان ایده آل برای مدیتیشن
زمان ایده آل برای مدیتیشن
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 6 دقیقه
استراتژی های طبیعی برای تسکین سردرد
استراتژی های طبیعی برای تسکین سردرد
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 5 دقیقه